Header Ads

VARDAR AÇIKLADI:İÇ PAZARIN DARALACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ

jolly tur ile ilgili görsel sonucu
EMITT Fuar'ında bir basın toplantısı düzenleyen Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete VARDAR,otellerdeki astronomik fiyat artışının ardından şirketin  2019'a dair nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı.
İÇ PAZARIN DARALACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ
Bizde son 7 yıldır fuarın en büyük katılımcısı olarak fuardan verim alıyoruz.diyen VARDAR,Bu yıl Türk Turizmi için çok iyi bir yıl olacak.2016 ve 2017'de daralmayı otelciler iç pazarla kapattı.İç pazarın payı %60'lara çıktı.Genel turizm açısından 2019'daki beklentiler çok daha yüksek.Türk vatandaşı olarak bundan gurur duyuyoruz ama maliyetler ve dövizdeki artışlar nedeniyle iç pazar fiyatlarında ciddi artışlar oldu.İç pazarın daralacağını öngörüyoruz.İfadelerini kullandı.
YERLİ TURİST BEKLEMEDE
İç pazarda erken rezervasyonun yerleşmesi için çok büyük çaba sarf edildi.
Ciddi bir CRM alt yapımız var.Geçtiğimiz yıllarda bizimle tatile çıkanları telefonşa arıyoruz.Belli bir kısım beklemede.Türkiye ekonomisindeki toparlanmanın nereye varacağını ,seçim sonrasını ve otel fiyatlarının düşmesini bekliyorlar.Çünkü daha önce bu yaşandı.Sezonda,erken rezervasyonla alanlardan daha uyguna tatil alanlar oldu.dedi.
FİYATLAR DÜŞMEYECEK
VARDAR açıklamalarının ardından şu sözlerle devam etti:
Şuanda yurt dışında talep fazla gidiyor.Net mesaj şu:Fiyatlar giderek düşmeyecek.Nisan ayından sonra fiyatlar daha da artacak.Şuanda ki fiyatlar en doğru fiyatlar ve misafirlerimizi erken rezervasyonla tatillerini almaya davet ediyoruz.dedi.
TURİZM 12 AYA YAYILIRSA İÇ PAZARDA FİYAT DENGESİ OLUŞUR
İç pazar ülke için en önemli pazar olduğu 2016 ve 2017'de görüldü.Kötü sonuçlar alınabilecek 2 senede iç pazarın desteğiyle sektör ayakta kaldı.Yurt dışından gelen talebi 12 aya yayarak iç pazarda  da fiyat dengesini yakalabiliriz.Nisandan başlayıp Ekime kadar devam eden operasyonlar yaparsak,fiyat dengede oturacaktır.

Hiç yorum yok