Header Ads

TURİZMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

12.travel turkey izmir turizm fuarı ve kongresi,dijital dönüşümün nabzını tutuyor.
DİJİTAL DÖNÜŞÜM ile ilgili görsel sonucu

TURİZM DİJİTAL DÖNÜŞÜME EN ÇOK İHTİYAÇ DUYAN SEKTÖR
12.Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi tüm dünyadan sektör temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor.İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla bu yıl ilk kez kurulan ''ttiech''Seyehat Teknolojileri Özel Bölümü kapsamında fuarın ilk günü gerçekleşen Hotel Runner Theather etkinliğinde turizm sektörünün oyun kuruyucuları ile teknoloji devleri bir araya geldi.Temsilciler dijital dönüşüme en çok ihtiyaç duyan sektörler arasında turizmin ilk sıralarda olduğunu öngördüler.
DİJİTAL DÖNÜŞÜM ile ilgili görsel sonucu
ONLINE SEYEHAT PAZARININ ÖNÜ AÇILDI
Teknolojinin hızla ilerlemesi ve internetin yaygın bir şekilde kullanılması,online seyehat pazarının önünü açarak turizm sektörünü olumlu etkiledi.
Dijital platformun öncü kuruluşlarından biri olan Hotel Runner kapsamında düzenlenen etkinliğin ilk gününde,''Turizmde dıjital dönüşüm'',online dağıtım ve yeni pazarlara açılma stratejileri,oteller için global ödeme platformları,havayollarında dijitalleşme ve yeni trendler gibi konular ele alındı.
DEĞERİ %500 ARTTI
Dijitalleşmenin turizm sektöründeki önemini anlatan Hotel Runner Kurucu Ortağı Ali BEKLEN turizmin dijitalleşmesi için tüm katmanların birleştiğini,dönüşümden korkmaya gerek olmadığını belirtti.
Beklen konuşmasında Türkiye'nin envanteri dijitalleşirse değerinin %500 artacağını söyledi.
Dijital dönüşümün katma değeri de artıran büyük bir etken olduğuna değinen Hotel Runner Kurucu ortaklarından Arden AGOPYAN ise hizmet ve insan ilişkisine dayalı olan turizm sektörünün dijitalleşme sürecinin zorlu başladığını ancak şu an çok güzel yerlere geldiğini söyledi.

Hiç yorum yok