Header Ads

KIŞ TURİZMİ AÇILDI

kış turizmi ile ilgili görsel sonucu
Dünyanın en uzun doğal pistlerini bünyesinde barındıran Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinde kayak sezonu açıldı. Geçtiğimiz yıl Ejder3200 marka ismi ile kayak merkezlerinin ortak sistematiği oluşturuldu. Tek bir marka isimle kayak merkezlerinin işletmesini sürdüren Erzurum Büyükşehir Belediyesi,tamamladığı birçok yeniliği de kayak severlerin beğenisine sunacak.
kış turizmi ile ilgili görsel sonucuHer yıl on binlerce kayak severi ağırlayan Palandöken'de otellerde de hummalı çalışmalar başladı. Dış cephelerini ve iç dizaynlarını değiştiren oteller kış sporları için gerekli ekipmanları da müşterileri için tedarik etmek için çalışmalarını tamamladı. Birçok güvenlik bölgesinin oluşturulduğu ve 24 saat kameralarla dünyaya yayın yapacak olan Palandöken, bu sezon her yıl olduğu gibi birçok uluslararası organizasyona da ev sahipliği yapacak.
Palandöken Kayak Merkezinde, geçtiğimiz sezon 105 bin teleferik ve telesiyej bileti satıldı. Verilere göre toplam geçişin 600 bin olduğu Palandöken'de bu sezon 200 bin biletle 1 milyon geçiş hedefliyor. Sezonda yaklaşık 60 milyon lira getirecek olan Palandöken, kazandırdığı paraları yine kış turizminin gelişimine harcayacak. Bölgesel olarak kış sporları için kente gelen 100 bini aşkın yerli ve yabancı turistin ise kente bırakacağı parayla, esnafında yüzü gülecek. Palandöken Dağına çıkan turistlerin kent merkezine inmesi için de birçok çalışma başlatıldı.
kış turizmi ile ilgili görsel sonucu
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kış turizminin getirdiği ekonomik faydalarını ise şöyle anlattı; "Doğu Anadolu Bölgelerinde ki kayak merkezlerinde sezonlar açıldı. Mart ayının sonuna kadar devam edecek olan sezonda hem kayak merkezimizin hem de şehrimizin ve genelde de ülkemizin ciddi tanıtımları oluyor. Birçok ülkeden kış tatili için Erzurum'a geliyorlar. Otellerimiz ve pistlerimizin modernleştirme çalışmaları tamamlandı. En önemli unsur olan güvenlik için bir çok yenilik gerçekleştirdik ve dünyanın en güvenli kayak merkezlerini elimizde tutuyoruz. Tüm bunlarla birlikte bölgemizde bulunan diğer kayak merkezleri de bu modernleşmeden nasibini alacaktır. Şehrimize ve bölgemize uzun vadede ciddi ekonomik katkılar sağlanacak. Biz burada dağa gelen turistler, şehir esnafıyla nasıl hemhal olabilir bunun çalışmalarını yaptık" dedi.

Hiç yorum yok