Header Ads

EVLİLİK ÖNCESİ KONUŞULMASI GEREKENLER

Romantik ilişkilerin ilk zamanlarında her şey toz pembedir. İlişkiler evliliğe doğru yöneldiğinde bazı konularda konuşulması evliliğin geleceği için gereklidir. Evlilik öncesi konuşulması gerekli temel konuları inceliyoruz.

ilişkide hobiler ile ilgili görsel sonucu
Hobiler ve kişisel alana saygı
Evlilik öncesi dönemde iki tarafın ortak hobileri olması iyiye işarettir. Fakat farklı hobiler söz konusu olduğunda karşılıklı saygı evliliğin geleceği için hayati önem taşır. Partnerinizle ortak hobiler geliştirin ve onun kişisel alanında uğraşmak istediği hobiler söz konusu olduğunda ona bu özel alanı verebilmelisiniz.
ilişkide para ile ilgili görsel sonucu
Para
İlişkinin ilk dönemlerinde para konusunda iki tarafta masraflar konusunda ödemeye isteklidir. Fakat evlilik öncesi partnerinizin para harcama alışkanlıkları analiz etmek evliliğiniz için önemlidir. İki tarafında birbirini eşit derecede destekleyerek denge kurması idealdir.
ilişkide ebeveynlik algısı ile ilgili görsel sonucu
Ebeveynlik algısı
Kaç çocuk istiyorsun, Ne zaman çocuk sahibi olmayı düşünüyorsun gibi sorular evlilik öncesi sorulması gereken sorulardan bazılarıdır. Siz büyük bir aile kurmak isterken partnerinizin hayali bu değilse kaçamak cevaplar alabilirsiniz. Siz yine de hayalleriniz ne tür bir aile kurmaksa o yönde beklentileriniz olduğunu onunla paylaşın.
ilişkide güven ve kıskançlık ile ilgili görsel sonucu
Güven ve kıskançlık
Evlilik öncesi iki tarafta sınırlarını özgürce dile getirebilmeli. İlişkinizde hangi davranışın kabul edilebilir hangilerinin kabul edilemez olduğunu tartışmakta yarar var.
ilişkide sex ile ilgili görsel sonucu
Sex
En tutkulu ilişkilerde bile zamanla seks rutine bağlayabilir. Seks konusunda tartışmak yerine partnerinizi dinlemeye ve bu konudaki tutumunu incelemeye çalışın. Onun istekleri zamanla sizin de hoşunuza gidebilir.

ilişkide partner tanımak ile ilgili görsel sonucu
Partnerinizi tanıyın
Evlilik öncesi partnerinizin iyi ve kötü özelliklerini bilin. Onu tetikleyen noktaları görmek ve ona nasıl yaklaşacağınızı belirlemek ilişki dinamiklerinizin sağlam temellere dayanmasını sağlar. Onu tanırsanız hayal kırıklığına uğrama riskini azaltmış olursunuz.
ilişkide öncelikler ile ilgili görsel sonucu
Öncelikler 
Uzmanlar ilişkilerde özellikle bebek sahibi olduktan sonra gelenek farklılıkların sorun haline gelebileceğini söylemekte. Her iki ebeveyn de çocuklara kendi geleneklerini öğretebilmeli. Çiftler, çocuk sahibi olmadan, farklı gelenekleri uyum içerisinde çocuğa nasıl aşılayabileceklerini belirlemeli.
ilişkide ortak geleceğimiz ile ilgili görsel sonucu
Ortak geleceğiniz
Ortak gelecek planlarınız uyuşuyor mu? Çiftler arasında gelecek hakkında uyum önemlidir. Bir kağıda gelecek planlarınızı yazmak ilişkinizin girdiği yolun ciddiyetini gösterir. Örneğin düğününüzü beraber planlayın ve partnerinizin tutumuna bakın. Sizin düşüncelerinize ne kadar önem verdiği ilişkinizin geleceği hakkında ipuçları verecektir.
ilişkide sevgi gösterme yolu ile ilgili görsel sonucu
Sevgi gösterme yolu
Çiftler için sevgi gösterme yolları değişiklik göstermektedir. Bazı çiftler sevgiyi saygı yoluyla bazıları dokunarak gösterir. Evlilik öncesi ilişkinizde sevginizi nasıl gösterdiğiniz iletişimizin güçlülüğünü kanıtlar.Hiç yorum yok