Header Ads

TÜRSAB YÖNETİMİ:GENEL KURUL YAPILMAYACAK

türsab ile ilgili görsel sonucu
TÜRSAB genel kurulunun yapılmasına 5 gün kala kafa karışıklığı sürüyor. Daha önce bir açıklama yaparak genel kurulun güvenlik nedeniyle iptal edildiğini belirten TÜRSAB yönetim kuruluna, muhalefetten seçimlerin yapılacağı yanıtı gelmişti. Muhalefetin açıklamasında, genel kurulun ertelenmesine ilişkin bakanlık veya ilçe seçim kurulundan alınmış bir karar bulunmadığı, haziran listesinin de Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinde yayınlandığı ifade edilmişti.
Bu gelişmelerin ardından TÜRSAB genel kurulu bir açıklama daha yaparak ilk açıklamasında ısrar etti. Yapılan yeni açıklamada, seçimlerin yapılacağı konusundaki bildirimlerin asılsız olduğu iddia edildi.
TÜRSAB yönetim kurulu tarafından yapılan yeni açıklama şöyle:
''Bilindiği  üzere, Birliğimizin  23.Olağan Genel Kurulu’nun ertelendiğine dair 26.11.2017 tarihinde siz değerli üyelerimize duyuru yapılmıştır.
Ancak, söz konusu duyuruyu takiben  sosyal medyada; “Genel Kurulun yapılacağı” hususunda yer  alan yoğun bildirimler asılsızdır.
Bu çerçevede; Birliğimizin 23.Olağan Genel Kurulu ertelenmiş olup, İlçe Seçim Hakimliğinin ise seçimin  yapılacağına  ilişkin karar verdiği yönündeki bilgilendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır. Zira; bu konuda İlçe  Seçim Hakimliği tarafından Birliğimize yapılan herhangi bir  tebligat  bulunmamaktadır.''

Hiç yorum yok