Header Ads

YILDIZ ALDATMACASI YAPAN OTELLERE 300 BİN TL CEZA

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı,yıldız aldatmacası ile müşterileri mağdur eden otellere 300 bin TL para cezası verdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,turizm yatırım ve işletmelerinin yanıltcısı yıldız tanıtımını içeren reklamlarla tüketicileri ekonomik açıdan mağdur etmemesi için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

Habertürk'te yer alan habere göre Bülent Tüfenkci bu kapsamda Reklam Kurulunun 8 Ağustos tarihli toplantısında yanıltıcı yıldız tanıtımı içeren reklamlara ilişkin muhtelif firmalar hakkında yaklaşık 300 bin TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildiğini belirtti.
Tatile çıkacak tüketicilerin mağdur olmamaları için reklamlarda ifade edilen bilgilerle yetinmeyerek farkli kaynaklardan araştırma yapmaları gerektiğini söyledi.

AYIPLI HİZMET KAPSAMINDA
Tüfenkci,yanıltıcı yıldız tanıtımları sebebiyle mağduriyet yaşayan tüketicilerin,ayıplı hizmet kapsamında uyuşmazlık konusunun parasal sınırlarını dikkate alarak,tüketici hakem heyetlerine veya tüketici mahkemelerine başvurmalarını istedi.

Bülent Tüfenkci,yerli ve yabancı turistlere yönelik aldatıcı reklamlarla ülke turizmine zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.


Hiç yorum yok