Header Ads

TÜRKİYE VE RUSYA UCUZ TATİL SATIŞINA KARŞI ÖNLEMLER ALIYOR

Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ile Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov arasında yapılan görüşmede makul fiyatın altında yapılan(damping)tatil satışları için tedbir alınması kararlaştırıldı.

Uzun süredir gündemde olan Rusya'dan Türkiye'ye dönük ucuz paket tur satışları iki ülke yetkilisinin yaptığı toplantıda masaya yatırıldı.

 ORTAK TEDBİRLER ALINACAK
Türkiye adına Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz,Rusya adına ise Rosturizm Başkanı Oleg Safonov'un katıldığı toplantıya ilişkin olarak Rosturizm tarafından yapılan açıklamada ''Taraflar görüşmede turizm sektöründeki kişilerle birlikte,turist akışına olumsuz etki eden ve tüketicilerin haklarını tehdit eden dampingle mücadeleye karşı ortak tedbirler geliştirilmesi konusunda anlaştı.''ifadeleri kullanıldı.

TED TRAVEL DAMPING YÜZÜNDEN KAPANDI
Sputnik'te yer alan habere göre ikili,koksati virüsü nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan Rus Ted Travel şirketinden kaynaklanan sorunları da ele aldı.Rosturizm,şirketin Türkiye turları satışlarındaki damping nedeniyle kapandığını açıkladı.
Şirketin kapandığını duyurmasının ardından bazı Rus turistler otellerine giriş yapamamıştı.Rus turistler başka hava yolu şirketlerine ait uçaklarla ülkelerine geri götürülüyor.

Hiç yorum yok