Header Ads

ANTALYA'NIN ÜNLÜ FESTİVALİ ''ULUSLARARASI''OLMA ÖZELLİĞİNİ KAYBETMEK ÜZEREAntalya'nın en önemli kültür ve sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali,ilgisizlikten uluslararası olma niteliğini kaybetmek üzere.

İsmi Antalya'yla özdeşleşen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali tanıtım eksikliği ve ilgisizlik yüzünden can çekişiyor.Bugün başlayan festivale ilgi yok denecek kadar az.

Geçmiş yıllarda yoğun tanıtımları yapılan ve kentin uluslararası tanıtımında önemli rol oynayan festivale karşı Antalya Büyükşehir Belediye'sinin ilgisizliği turizmcilerin tepkisini çekti.Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen festivalin kentteki bilboardlarda yer bulamaması Antalya Belediye'sinin organizasyona olan ilgisinin azaldığı ve desteğini çektiği şeklinde yorumlandı.

BİLETLER SATILAMADI
Tanıtım eksikliği bilet satışlarına da yansıdı...Geçmiş yıllarda ciddi talep gören festivalin bu yıl ki satışları yok denilebilecek seviyelerde.

RUSLAR SAYESİNDE ULUSLARARASI OLDU
Geçmiş yıllarda Viyana Filarmoni Orkestrası,Bolshoy Opera gibi çok ünlü müzik topluluğunun katıldığı festival bu yıl Moskova Natalia Sats Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu katılmasaydı,uluslarası kimliğini de yitirecekti.

Hiç yorum yok