Header Ads

VLADİMİR PUTİN:RUSYA-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ TAMAMEN ONARILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme öncesi açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rusya-Türkiye ilişkileri tamamen onarıldı." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin Rusya'da bir araya geldi. Görüşme öncesi konuşan Putin önemli açıklamalarda bulundu. İki ülke ilişkilerine değinen Putin, "İlişkiler tamamen onarıldı." dedi.

"HALK OYLAMASINDAN DOLAYI SİZİ TEBRİK EDİYORUM"
İşte Putin'in açıklamaları:
"Davetimizi kırmayıp Soçi'ye geldiğiniz için teşekkür ederiz. İlişkilerimiz tam olarak anlaştığımız şekilde devam ediyor. Çalışma ortamında bir araya geldiğimiz bu görüşmede ikili konular ve Suriye başta olmak üzere güncel konuları görüşmek üzere imkan yakalamaktan memnunum. Sizinle görüşme trafiğimiz, Türk-Rus ilişkilerin tam normalleşme süresini tamamladıktan sonra çok özel bir karaktere sahip olduğunu bir kez daha vurgulamaktadır. Rusyaya hoşgeldiniz sayın cumhurbaşkanı... Türkiye'deki halk oylamasından dolayı size tebrik ediyorum. Türkiye'deki iç siyasi durumun daha ileri gitmesi Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine olumlu etki oluşturacak. Çünkü sizinle beraber alacağımız kararların büyük bölümü stratejik öneme sahip olduğundan meclislerimizcede onaylanması gerekiyor.
"İLİŞKİLERİMİZ TAMAMEN ONARILDI"
Sizinle bir araya gelip ikili ilişkilerimizin kilit alanlarını ve Suriye krizi dahil olmak üzere temel uluslararası sorunlarını konuşabilme imkanı bulmamız çok iyi oldu. Bu ortak çalışmalarımız, Rusya-Türkiye ilişkilerinin özel bir statü kazandığını ve tamamen onarıldığını gösteriyor."

Hiç yorum yok