Header Ads

TÜROFED BAŞKAN YARDIMCISI:YERLİ TURİST GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR


Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 15 Haziran-30 Eylül döneminde 26 milyon civarında bir turist hareketliliği beklediklerini ifade etti.
Turizmde bu sezon yerli turist payının önceki yıllara kıyasla 2 katına çıkması bekleniyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, bu yılın turizmde geçen yıla göre daha iyi olmasını beklediklerini belirtti. Bu yıl yerli turiste öncelik verdiklerini kaydeden İşler, bugüne kadar iç pazarı ihmal ettiklerini vurguladı.
İşler, “Son gelişmelerden sonra iç pazarın çok ciddi bir rakam olduğunu gördük. Hatta şu an bir numaralı hedefimiz iç pazar. Çünkü 6 milyona dayanan bir potansiyeli var. Kurban ve Ramazan bayramlarında otellerimiz dolacak” dedi.
İşler, 15 Haziran - 30 Eylül döneminde 26 milyon civarında bir turist hareketliliği beklediklerini ifade ederek şöyle devam etti: “Sektördeki yerli turist payının bu sezon geçmiş yıllara oranla 2 katına çıkmasını öngörüyoruz. Bugüne kadar yerli turistte yüzde 15 civarında olan payı, son dönemde yapılan destek ve kampanyalarla yüzde 30’lara çıkartabilirsek dışarıdan gelen bütün bu gelişmelere karşı Türk turizmi daha güçlü hale gelecektir.”
Yüzde 30 Artış Olabilir
Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, bu yıl geçen yıla göre daha iyi bir sezon beklediklerini söyledi. Önceki seneye göre yüzde 30’luk bir artışın olabileceğini dile getiren Polatoğlu, “Yerli turist sayısında artış olacak. Önceki yıllarda yedek müşteri olarak gördüğümüz yerli turist, ana müşterilerimiz olmaya başladı. Şu an yerli turiste bir özür noktasına geldik. Sadece maddi indirimlerle bu iş olmuyor, Türk turiste daha iyi servis verilmesi gerekiyor ve buna da başlandı” diye konuştu.

Hiç yorum yok