Header Ads

TÜRKİYE'NİN RUSYA PAZARINA GERİ DÖNÜŞÜ KIBRISI NASIL ETKİLEDİ?

Türkiye'nin Rusya pazarına geri dönüşünün Kıbrıs'a olan talebe ciddi bir etkide bulunmadığı ve şu ana kadar kapasitenin yaklaşık yarısının satıldığı bildirildi.

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin bültenine konuşan seyahat pazarının önde gelen oyuncuları, Türkiye'nin Rusya pazarına geri dönüşünün Kıbrıs talebini çok fazla etkilemediği görüşünde. 
''KIBRIS GÜVENLİ BİR BÖLGE''

''Türkiye'nin Rusya pazarına yeniden girişi Kıbrıs'ı batırmadı, bilakis güçlenmeye devam ediyor'' denilen bültende, ''Şunu belirtmek gerekir ki Kıbrıs ve Türkiye'nin kendine özgü farklılıkları var. Avrupa çizgisinde servis veren Kıbrıs, muhteşem sahillere, gezilecek zengin alanlara sahip. Ayrıca gençler, aileler ve dindarlar için de çok şey sunuyor. En önemlisi ise Kıbrıs güvenli bir bölge ve insanlar rahatlıkla dışarıya çıkıp gezebiliyorlar.'' denildi.
CORAL: YÜZDE 15-20 BÜYÜME VAR

Bültene katılan tur operatörlerinin neredeyse hemen hepsi Kıbrıs satışlarının iyi gittiğini belirtiyor. Coral Travel, Kıbrıs satışlarının oldukça iyi gittiğini ve önemli bir derinliğe ulaştığını açıklarken, ağustos sanuna kadar olan programın yarısının satıldığını ve yüzde 15-20 bandında bir büyüme olduğunu ifade ediyor.

TUI RUSYA: ERKEN REZERVASYON SATIŞLARI PLANLAMALARI AŞTI
TUI Rusya ise Kıbrıs'a dönük erken rezervasyon satışlarında planlananın üzerine çıkıldığını belirtiyor. Şirket, ''Geçen yıl yaz aylarının satış lideri Kıbrıs'tı. Bu yıl da Türkiye'nin ardından en çok satış yaptığımız ikinci destinasyon. Kıbrıs'a tatil satışlarında ağırlık seyahatten 90 gün önce alınan turlardan oluşuyor.'' ifadelerini kullandı.
ICS TRVEL: SATIŞ DERİNLİĞİ EKİM AYINA KADAR UZANDI

ICS Travel Group Direkt Satış ve Halkla İlişkiler Müdürü Anna Filatovskaya ise Kıbrıs talebinde ciddi bir büyüme olduğuna işaret ediyor. Filatovskaya, ''Geçen yıla kıyasla erken rezervasyon satışları çok daha aktifti. satış derinliği ekim ayına kadar uzandı. En çok tercih edilen dönemler ise ağustos ve eylül ayları.'' şeklinde konuştu.
LİDER BİBLİO GLOBUS

Seyahat pazarı uzmanlarına göre, Rusya'da Kıbrıs destinasyonunun en büyük oyncusu ise yüzde 70 payla Biblio Globus. Uzmanlar, bu yıl Biblio Globus'un Kıbrıs otelleri ile çok başarılı anlaşmalar yaptığının altını çiziyor.

Hiç yorum yok