Header Ads

TANITIMDA TWITTER HAMLESİ:ÜNLÜLER TWITTER'DA @Turkiye DİYECEK

Ekonomi Bakanlığı ve TİM sosyal medyada Türkiye algısını düzeltmek için @Turkiye hesabını açtı. Ali Rıza Babaoğlan’ın koordinasyonunda yönetilecek hesap, dünyaca ünlü isimler tarafından da kullanılacak. 

Sosyal medyada Türkiye'ye yönelik yürütülen negatif algıyı kırmak için Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) harekete geçti. Türkiye adına @Turkiye olarak, 15 Mayıs'ta resmi bir Twitter hesabı kuran bakanlık ve TİM, negatif algıyı kırmak için çalışacak.

HOLLYWOOD'DAN İSİMLER
Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, Linkedin Türkiye eski Direktörü Ali Rıza Babaoğlan'ın koordinasyonunda profesyonel bir ekip tarafından yönetilen hesapta, tamamı İngilizce tweetler yer alacak. Arda Turan, Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Russell Crowe, Morgen Freeman, Aziz Sancar gibi iş, sanat, bilim, spor camiasının ünlü isimlerinin de birer hafta kullanacağı hesapla, Türkiye'nin doğru bir şekilde tanıtılması hedefleniyor. Hesabı yönetecek ilk 12 ünlü ismin belirlendiğini aktaran Ali Rıza Babaoğlan, ilk Ali Sabancı ile başlayacaklarını söyledi. Arda Turan ve Acun Ilıcalı ile devam edeceklerini aktaran Babaoğlan, "Hesap bir hafta boyunca o ünlü tarafından yönetilecek. Yani Türkiye'nin sözcüsü o hafta hesabı yöneten ünlü olacak. Fotoğrafları ve görselleri de ünlünün mention ve ismiyle tüm tweetlerde yer alacak" dedi. İsimleri, alanında başarıya ulaşmış kişiler arasından seçtiklerini aktaran Babaoğlan, "Dünyaca ünlü isimler arasında Hollywood yıldızları da var futbol oyuncuları da. Şimdi Russell Crowe ve Morgen Freeman ile görüşüyoruz. Bu proje bir yıl boyunca sürecek. Bu nedenle birçok isimle görüşme halindeyiz" diye konuştu.
'HER ŞEY YOLUNDA'

Hesabın 10 günde 1.000'e yakın takipçi sayısına ulaştığını aktaran Babaoğlan, "Bunların tamamı gerçek kişiler. Amacımız bu hesapla Türkiye'de sosyal medyada yansıtıldığı gibi bir sorun olmadığını, her şeyin yolunda gittiğini anlatabilmek" ifadelerini kullandı. Sosyal medyanın günümüzde çok etkili bir araç olduğuna dikkat çeken Babaoğlan, şunları anlattı: "Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, bakanlarımızın ve muhalefet liderlerimizin hepsinin resmi twitter hesabı var ancak ülkemizin yok. Biz de buradan yola çıkarak Ekonomi Bakanlığı ve TİM iş birliğinde bu hesabı açtık. Türkiye denildiğinde akla bu hesabın gelmesini, insanların bunu incelemesini sağlamayı hedefliyoruz."

Türkiye'nin resmi sloganı haline gelen 'Discover the potential' sloganının da kullanıldığı hesapta Türkiye ve gündeme dair tweetler yer alıyor. Kapadokya'dan İstanbul'a Erzurum'dan İzmir'e Türkiye'nin hemen her şehrinden görsellerle birlikte tweetlerin atıldığı hesapta, sanat, spor ve iş dünyasındaki gelişmelere de yer veriliyor. 

Hiç yorum yok