Header Ads

RUSYA'dan TÜRKİYE'ye GÜVENLİK İÇİN ÖZEL TAVSİYE BELGESİ

Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev, turistlerin güvenliğinin sağlanmasına dönük tavsiyelerin yer aldığı özel bir belgeyi Türkiye'ye sunduklarını açıkladı.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün toplantısı için İstanbul'a gelen Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev, Rus turistlerin Türkiye'deki güvenliği ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

''KISA SÜRE ÖNCE ÖZEL BİR BELGE SUNDUK''

''Turizm sezonu yaklaşırken Türkiye'deki güvenlik durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki bir soruya Medvedev, ''Türkiye'deki turizm merkezlerinde durum Türk tarafının aldığı kararlara bağlı. Turistlerin güvenliğinin sağlanması konusu, ziyaretçiyi kabul eden ülke ile otel ve tur operatörlerinin sorumluluğundadır. İşin bu kısmına biz müdahil olamayız. Türkiye'de güvenlik sorunları bulunması nedeniyle, kısa süre önce turistlerin güvenliğini sağlayacak tavsiyeleri içeren özel bir belgeyi Türk tarafına sunduk.'' dedi.

''TÜRKİYE'NİN ELİNDEN GELENİ YAPACAĞINA İNANIYORUZ''


Türkiye tarafının tavsiyeleri kabul ettiğini ve yerine getirmeye çalıştığını kaydeden Medvedev, ''Türkiye'nin ülkeye gelen Rus turistlerin güvenliğini sağlamak için elinden geleni yapacağını düşünüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok