Header Ads

RUSLAR SOSYAL AĞLARDA TÜRKİYE TATİLİ İÇİN 'ODA ARKADAŞI ARAYIŞINDA'

Tek başına veya ailesiyle Türkiye'de tatil yapmaya bütçesi yeterli gelmeyen Ruslar, sosyal ağlar üzerinden verdikleri 'oda arkadaşı arıyorum' ilanlarıyla Türkiye tatilini bütçelerine uygun hale getirmeye çalışıyor.

50 BİN YERİNE 25 BİN RUBLE

Haziran ayı başlarında “İki yetişkin bir çocuk” şemasına göre beş yıldızlı ve her şey dahil otelde oda başına ortalama 50 bin rubleye (yaklaşık 2650 TL’ye) tur bulan kişi, masrafı paylaşmak için tanımadığı birisini tura davet ediyor. Böylece 50 bin ruble yerine kişi başına 25 bin ruble yani 1325 TL ödenmiş oluyor. Tek kişi odada kalmış olsaydı en az 2 bin TL ödemek zorunda kalacaktı.
''BALONLARLA GÜNEŞİN DOĞUŞUNU KARŞILAYACAĞIZ''
Rusya’daki sosyal ağlarda Türkiye’de tatil için ortak arama trendinden birkaç örnek: 

28 yaşındaki Yekaterine: “Haziran'da Türkiye turu için otel odasına kız arkadaş arıyorum. Türkiye’de insanı günlük problem ve endişelerden uzaklaştıran bir hafta geçirmek istiyorum. Benimle birlikte Türkiye’deki otantik ortamı bir daha yaşamak isteyen dürüst ve neşeli kız arkadaşı arıyorum.” 

Marina: “8-12 Haziran arasında Kapadokya için arkadaş arıyorum. Birden fazla kişi de katılabilir. Balonlarla günün doğuşunu karşılayacağız. Mars'a gitmiş gibi peyzajları göreceğiz. Söz veriyorum neşeli ve eğlenceli olacak.”  

Mishel: “Birkaç günlüğüne İstanbul’a gidiyorum. Neşeli ve arkadaş canlısı kız arkadaş arıyorum. Biraz İngilizce bilmesi tercihim.”

Hiç yorum yok