Header Ads

BİR BABANIN EN ACI ANI:RESİM ÇEKİLECEĞİM DİYE GİTTİN,BAK ŞİMDİ BİR SÜRÜ RESMİNİ ÇEKİYORLAR

Acılı Baba Yürekleri Yaktı: Resim Çekileceğim Diye Gittin, Bak Şimdi Bir Sürü Resmini Çekiyorlar

Eskişehir'de fotoğraf çektirmek için çıktığı yük treni vagonunun üzerinde elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren genç kızın babası "Resim çekileceğim diye gittin, bak şimdi bir sürü resmini çekiyorlar." diyerek ağladı.

Eskişehir'de fotoğraf çektirmek için çıktığı yük treni vagonunun üzerinde 30 bin voltluk elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren 16 yaşındaki Ebru Demir gözyaşları içinde toprağa verildi.
Olay, geçen Pazar Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki Enveriye Tren İstasyonu'nda meydana geldi. Eskişehir Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Ebru Demir, istasyon yakında bekleyen yük treninin vagonlarından birinin üzerine çıkıp fotoğraf çektirmek istedi. Demir, vagonların üstünden geçen 30 bin voltluk yüksek gerilim hattına kapıldı. Giysileri alev alan Demir'i arkadaşı 17 yaşındaki Ekrem Lale kurtarmaya çalıştı. Olay sırasında hareket eden tren, çevrede bulunanların uyarısı üzerine yaklaşık 150 metre kadar gittikten sonra Enveriye Tren İstasyonu'nda durdu. Ebru Demir çevredeki vatandaşlar tarafından vagon üzerinden indirilip ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Demir, ambulansla Ankara'ya sevk edilirken yolda hayatını kaybetti. Ebru Demir'i kurtarmak isterken yaralanan Ekrem Lale de kaldırıldığı ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.
TABUTUNUN ÜZERİNE DUVAK KONULDU
Ölen Ebru Demir için bugün öğleyin Çamlıca Mahallesi'ndeki Orta Camii'nde tören düzenlendi. Cami avlusuna getiren Ebru'nun tabutunun üzerine gelin duvağı konuldu. Cenaze törenine Ebru'nun fabrika işçisi olan babası Gültekin Demir, yakınları, Günyüzü İlçe Kaymakamı Aydın Göçer, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman, okul arkadaşları, öğretmenleri ile çok sayıda kişi kaldırıldı. Yakınları ve arkadaşları Ebru için gözyaşı döküp ağladı. Ebru Demir, öğle namazını ardından kılınan cenaze namazından sonra götürüldüğü Karagözler Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.
"RESİM ÇEKİLECEĞİM DİYE GİTTİN, BAK ŞİMDİ BİR SÜRÜ RESMİNİ ÇEKİYORLAR"
Genç kızın cenaze namazı bugün Çamlıca Orta Camii'nde öğle namazına müteakip kılındı. Cenaze namazına ailesi ve yakınlarının yanı sıra genç kızın arkadaşları da katıldı. Tabutun üzerine bir süre beyaz duvak konulan Ebru Demir'in cenazesinde baba Gültekin Demir, gözyaşlarını tutamadı. Bu sırada baba Demir'in, "Resim çekileceğim diye gittin, bak şimdi bir sürü resmini çekiyorlar" demesi yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazı sonrası genç kızın cenazesi toprağa verilmek üzere Karagözler Köyü'ne götürüldü.
Ölümü, yakınlarını ve arkadaşlarını yasa boğan Ebru Demir'in sosyal paylaşım sitesinde 'Sevenlerin gönlünde sevilenler ölümsüzdür' yazısını paylaşması dikkat çekti.

Hiç yorum yok